top of page

Калинові цікавинки

Чи замислювалися ви колись над тим, чому українську мову називають калиновою?
 

 Калина — це цілющий згусток енергій, які несуть у собі інформацію про Всесвіт. Не дивно, що колись вона росла біля кожної хати. Це той давній час, коли аптек не було. Власну живу рослинну аптеку люди мали в себе на городі, в садку або в квітнику. Жовте зернятко калини має форму серця. Чи не містика? Зовсім ні. І секрет порівняння нашої мови з калиною криється саме в цьому крихітному зерняті. Невеличке за розміром, воно знає, яка буде структура майбутнього дерева, якого кольору і форми листочки, цвіт і ягоди, скільки часу житиме. Кажуть, що дерево калини чує, бачить, підказує.

Суспільствознавство
Лінгвистика та література
Математика
Точні науки

Не знаючи граматики,
Не втнеш і математики!

Скільки років було Т.Г. Шевченку, коли вийшла його збірка поезій "Кобзар", яка поклала початок новому періоду в історії української літератури, якщо 3/13 цього числа дорівнює 6?

 

 ЛІНГВІСТИЧНА ГЕОГРАФІЯ -це розділ діалектології, який на основі методу картографування мовних явищ вивчає їх територію поширення. У 1851році дослідник Срезневський у «Замітках про матеріали для географії російської мови» писав «про першу насущну потребу цієї науки — складання мовної карти».

 

 Мова тісно пов'язана з історією, політикою, правознавством. Цікаве про українську мову свого часу писав філолог Михайло Красуський. Згідно з його науковою працею «Давність української мови» (1880 рік), наша мова – першооснова багатьох мов Європи та Індії. Ці дослідження привели до висновку, що українська мова старша, аніж латинська, грецька чи старослов’янська.

  •  Найбільша кількість псевдонімів була у поета Олексндра Кониського – 141, у І.Франка – 99, письменник Осип Маковей користувався 56 псевдонімами.

  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

  • Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів «дихлордифенілтрихлорметилметан». В ній міститься тридцять літер.

Не бійтесь заглядати у словник

bottom of page