Перевіряємо свої знання
Спілкуємося із учителем
Висловлюємо свої думки
Перевіряємо свої знання
Шановні п'ятикласники та батьки!
Запрошуємо Вас до хмарного навчання рідної мови та літератури.
Вчитися можна скрізь: у приміщенні та на відкритій місцевості, на борту морського чи повітряного судна. Навчання тепер можливе в будь-якому місці та в будь-який час. Для цього потрібно лише приєднатися до мережі Інтернет. Під час вивчення рідної мови ми навчимося застосовувати на практиці найсучасніші комп'ютерні технології, реально користуватися корпоративним поштовим сервісом, системою обміну миттєвими повідомленнями, проводити відеоконференції, он-лайн роботу в спільному документі тощо.
На Вас чекає захоплюючий світ нашого калинового слова.
Успіхів!
Правила Інтернет-безпеки - це важливо!
Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
Якщо хтось говорить, надсилає те, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
Нікому не давайте свій пароль, за винятком дорослих вашої родини.
Завжди будьте ввічливими в електронному листуванні.
В електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик і може прикро вразити вашого співрозмовника.
Завжди поводьтеся у мережі так, як би хотіли, щоб поводилися з вами!
Бібліотека - це дім, де живуть книги
Звичайно, кожна людина з дитинства знає, що таке бібліотека (хоча б приблизно). Книг у будь-якій бібліотеці багато. І головне завдання бібліотек – їх зберігання! Для чого? Щоб книги слугували людям, допомагали їм ставати розумнішими, мудрішими, освіченішими! А чи добре ви знаєте бібліотечні секрети? Перевіримо!
Ювілейний книгоград
Компанія Google провела літературне дослідження та підрахувала загальну кількість всіх художніх, наукових і публіцистичних праць у світі. У підсумку ця цифра сягає близько 130 мільйонів книг, кожна з яких має свою історію написання. Деякі з них швидко знаходять своїх шанувальників, здобувають читацьку популярність, перекладаються різними мовами і стають світовими бестселерами. В кожній країні існують свої книжкові перлини, на яких виростає не одне покоління. Представляємо вам найвідоміші твори української та зарубіжної літератури, які у цьому році відзначають ювілейні дати.
Лепетун допоможе юним мовознавцям
У мережі з’явився оригінальний сайт, на якому самі ж українці зможуть покращувати своє знання української. Йдеться про ресурс, який запустив волонтерський проект «Мова ДНК нації».
Творці проекту Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко розповіли, що основна метою сайту - розвивати “правильну” українську мову, викорінювати русизми, помилки та кальки. А для того, щоб це було цікаво – Павло малює малюнки до всіх правил, які вишукує і пише Наталя.
Головний герой їхнього проекту – Лепетун. Це він розказує, що і як правильно українською, а що – калька, русизм і т. д.
Новини
Вивчаємо рідну мову
Офіційний сайт української мови стане у нагоді для підвищення грамотності
Цікавинки
Хочете зануритися в світ непізнаного, загадкових явищ? Тоді вам на цей сайт
Читаємо влітку
Влітку приємно купатися у теплому морі та засмагати на сонечку, проводити час із друзями.
Проведіть канікули із користю - читайте.
Підручники для 5 класу
Слово про слово
Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім'я твоє
Просяє, наче зірка світанкова
Мово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м'яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!
(Катерина Мотрич)
Рідна мова! Рідна мова!
Що в єдине нас злила, —
Перші матері слова,
Перша пісня колискова.
(Олександр Олесь)
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б'ється — ожива,
Як їх почує!..
(Тарас Шевченко)
(Дмитро Павличко)