top of page

Теоретичні студії

Хмарні сервіси... Необхідність чи данина моді?

 

    Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій призвів до того, що сучасному педагогу вже недостатньо мати професійні компетентності, що спрямовані на використання традиційних технологій навчання, а необхідно знати й оптимально використовувати можливості Інтернету для професійної діяльності, орієнтуватися в педагогічних мережних співтовариствах, розумітися на інноваційних педагогічних технологіях дистанційного навчання, уміти навчати за допомогою різних засобів для комунікації і співпраці.

    Технологія використання хмарних сервісів пропонує новаторську альтернативу традиційному шкільному навчанню, створюючи можливості для персонального навчання, інтерактивних занять і колективного викладання. Саме хмарні сервіси змінюють методи персонального, інтерактивного та колективного навчання в середній та старшій школі, роблячи процес навчання більш мобільним.

         Сьогодні в освіті справжній "хмарний бум"!

      Впровадження інформаційно–комунікаційних технологій у навчальний процес дало поштовх до підвищення рівня ІКТ–компетентності вчителів, розуміння стратегічних напрямків розвитку освіти та створило умови для впровадження хмарних технологій, віртуалізації і, найголовніше, мобільності учасників навчально–виховного процесу.

    З’являється потреба у  формуванні професійно компетентного конкурентноспроможного фахівця освітньої сфери, професійно мобільного, здатного вирішувати нестандартні професійні завдання, самовдосконалюватися, застосовувати ІКТ. Хмарні технології в арсеналі вчителя-філолога мають стати потужним інноваційним інструментом.

   Переймаються ІКТ компетентістю вчителів-філологів члени кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО. Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації «Про підготовку до дослідно-експериментальної роботи в умовах створення хмаро орієнтованого навчального середовища» (No 0355 від 09.06.2015) з метою забезпечення наукової, навчально-методичної та системної фахової підготовки вчителів української мови до проведення інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в області, на базі ЗОІППО для учасників проекту було організовано й проведено дистанційний курс «Проектування україномовного електронного освітнього середовища» (ПУЕОС). Навчання на цьому курсі проходило під керівництвом Корицької Галини Романівни, кандидата філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР. Проведені були вебінари,  конференції,   семінари та майстер-класи, круглі столи .

 

Мережні технології для вчителя-філолога

(засідання круглого столу).

Учитель - Пересунько Т.М.

Вебінар "Формування ІК компетентності вчителя української мови та літератури в системі ППО засобами мережних технологій".

Спікер- Корицька Г.Р.

     Із вересня 2015 року в рамках  Регіонального інноваційного освітнього проекту    почалося навчання у "хмарах" учнів 5-6 класів Запорізької області. Долучилися до проекту і учні 5-а класу Балабинського НВК "Престиж". Для них були створені усі необхідні умови: придбано коштом сільського голови планшети, надано доступ до швидкісного Інтернету. А цей відеоскрайбінг у доступній формі допоміг учням та батькам отримати уявлення про хмарне навчання і його переваги.

      Було розроблено  навчальний веб-майданчик  "Калинове слово" для роботи із учнями 5 класу Балабинського НВК “Престиж”. Учні  працюють у спільних документах, таблицях, створюють  презентації. Під час уроку гімназисти виконують різноманітні інтерактивні завдання (кросворди, пазли, ребуси), утворюють хмари слів складають опорні схеми,  працюють з Qr -кодами, використовують відео та фотосервіси, інфографіку.

      Діти вчаться безпечному пошуку інформації в мережі Інтернет, культури електронного листування.Також учитель має змогу швидко провести перевірку знань у формі тестових питань різних видів, дидактичних ігор (які імітують справжні комп’ютерні ігри). Упровадження хмарних технологій в освітньому процесі – це використання не тільки нових технічних засобів, а й інноваційних форм і методів навчання, за яких учень активно, з цікавістю і захопленням працює на уроці, бачить плоди власної праці й може оцінити їх. Учні мають можливість відстежити свої результати роботи, виконати тренувальні вправи, у разі необхідності закріпити вивчене.

"Хмарні уроки" для дітей не бувають нудними. Для вчителя - це цікаво, захоплююче, сучасно... Виникає і ряд проблем: недостатня швидкість Інтернету, неадаптованість деяких сервісів для мобільних пристроїв, затрати часу вчителя для підготовки такого уроку...

Але відчуваєш задоволення, коли бачиш, як учні радіють своїм перемогам, як горять їхні очі від пізнання нового...

 

bottom of page