top of page

Методичні підказки

Навчальний майданчик учителя. Як створити?

Підбірка рекомендацій, інструкцій

Блог... Блог? Блог!

Зробити сайт? 

Допоможе Google

Знайомтеся - Wix! 

    Звичайно, підібрані матеріали  не становлять вичерпної інормації. Існує ще багато платформ для створення блогів та сайтів. Вибір тільки за Вами, шановні колеги.

    Інформаційне суспільство спонукає сучасного педагога працювати на випередження. Учитель повинен бути координатором інформаційного потоку, володіти сучасними методиками та новітніми технологіями. Сучасних школярів уже не задовольняє лише крейда і дошка,  вони прагнуть інноваційних форм навчання, так чи інакше пов’язаних з електронними матеріалами. Не забувайте, що створений  блог чи сайт має стати справжнім майданчиком для Вашої творчої самореалізації.

Методичне сузір'я

Шановні колеги, під зірочками Ви знайдете методичні матеріали, поради фахівців щодо формування ІКТ компетентностів вчителя, використання мережних сервісів, побудови хмарних уроків.

Деякі зауваги

1. Щодо структури уроку

 

При використанні на уроці хмарних технологій структура уроку принципово не змінюється. У ньому, як і раніше, зберігаються всі основні етапи, зміняться, можливо, тільки їх часові характеристики. Необхідно зазначити, що етап мотивації збільшується і несе пізнавальне навантаження.

Детальніше про структуру уроку, зразки конспектів читайте тут

 

2. Щодо методів навчання

Відбір методів безпосередньо залежить від теми, мети,  типу уроку. Рекомендуємо скористатися таблицею,  систематизованою кандидатом  філологічних наук, доцентом кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ ЗОІППО  Г.Р.Корицькою

 

3. Щодо технічних та санітарно-гігієнічних вимог

Хмарний урок може проводитися в комп'ютерному класі, або в класній кімнаті, обладнаній мультимедійним проектором. У будь-якому випадку слід пам'ятати про санітарно-гігієнічні норми при безперервній роботі за комп'ютером. Для учнів 5-х класів - 15 хв, 6-7-х класів - 20 хв, 8-9-х класів - 25 хв, 10-11-х класів - 30 хв. Для оптимальної організації навчальної діяльності школярів в комп'ютерному класі пропонується роботу за комп'ютером поєднувати з роботою за додатковими навчальними столами. Це дозволить виконати необхідні санітарні норми, організувати динамічну навчальну діяльність школярів.

 

4. Щодо ролі вчителя

Використання ІКТ у навчально-виховному процесі  дозволяє змінити роль учителя (виступає як дизайнер уроку, фасилітатор, менеджер), що в свою чергу створює умови для активної діяльності учня, а  комп’ютер   при цьому  – це навчальний інструмент, засіб організації навчання, джерело інформації та банк довготривалого її збереження.

Основне завдання вчителя, який використовує ІКТ, – навчити дітей добувати інформацію і її аналізувати, розвивати вміння робити це швидко й ефективно, що формує навички, які  знадобиться їм у житті, незалежно від обраної професії. Використання на уроках інформаційно-комунікаційних технологій  дозволяє поглиблено усвідомлювати та засвоювати учням навчальний матеріал. Це створює сприятливі умови для формування в дитини здатності сприймати предмети та явища різнобічно, системно, емоційно.

 

bottom of page